רונית מתמחה בהקמת בריכות נוי לגינה והתאמתן לתנאי השטח ולסגנון העיצובי של הסביבה. לרונית ניסיון רב בתכנון בריכות נוי, תוך ניצול מיטבי של השטח על מורכבותו הגיאוגרפית והטופוגרפית. כל זאת, על מנת להבטיח את הנאתכם המיטבית מהבריכה המוסיפה חן חיים ורעננות לגינה, בזכות מימיה המנצנצים, הדגים המיוחדים ששוחים בה ובעלי הכנף שהיא מושכת. רוצים להפוך את הפנטזיה הזו למציאות? צרו קשר עם רונית וצוות הסטודיו שלה והתחילו בתהליך ההקמה ועיצוב בריכת הנוי שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בריכת נוי לגינה: שאלות נפוצות של לקוחות

איך מתאימים בריכת נוי לתנאי השטח ולסגנון העיצוב של הבית?

כאשר מתכננים בריכת נוי יש לקחת בחשבון את מבנה הגינה ואת תנאי השטח. מומלץ למקם את בריכת הנוי סמוך לאזור הישיבה של הגינה בכדי ליהנות בזמן הישיבה ממראה הבריכה. יש לשים לב כי הבריכה ממוקמת באזור שבו אין שמש ישירה. שמש ישירה במשך שעות תביא להיווצרות ירוקת. במידה וזהו אזור חשוף מומלץ לשתול צמחים שייצרו הצללה לפחות בחלק מהיום. לא מומלץ למקם את הבריכה באזור נמוך מדי כדי שלא תהפוך לאגן ניקוז למים או בוץ. סמוך לבריכה כדאי שיהיו ברז מים ונקודת חשמל לתאורה. יש למצוא גם מקום למשאבה המזרימה לבריכה מים וחמצן. מעבר לכך, יש להתאים את עיצוב הבריכה לעיצוב הגינה והבית כולו כך שיהוו יחד מקשה אחת. צמחי מים על פני המים או בעציצים, צמחי גדה, דגים, מפלים ומסלעה- מומלץ להוסיף מן האלמנטים הללו אך לא הכל יחד בכדי לא ליצור עומס אלא לשמור על קלילות ואווריריות.

איזה צמחיה מתאימה לגינה עם בריכה?

הצמחיה המתאימה עבור בריכת נוי היא צמחיה המיועדת לאזורים רטובים מאוד. הצמחים לבריכת נוי מתחלקים לצמחים הממוקמים בתוך הבריכה ממש וצמחים הנשתלים על גדות הבריכה. אחד הצמחים הבולטים הגדלים בתוך הבריכה הוא הנימפיאה. הנימפיאה נשתלת בעומק הבריכה כשהעלים והפרחים נראים מעל פני המים. ישנם סוגים שונים של נימפיאות הנבדלות בצבע הפרחים ובעומק בו הן נשתלות. צמחי גדה מתחלקים לצמחים נמוכים המטשטשים את החיבור בין המים ליבשה ויוצרים מראה טבעי ולצמחים גבוהים. הצמחים הנמוכים כוללים את הביצן הסגול, ספלילה ועוד. צמחי גדה גבוהים הם הקנה, גומא הפפירוס, שבטבט ועוד. ישנם צמחים צפים ששורשיהם ממוקמים במים ולא בקרקע כמו יקינטון המים או חסת המים.

ליצירת קשר