גינה יפנית ידועה בעולם כולו כפינת חמד של רוגע ושלווה, מדיטציה והתבוננות פנימית. במסורת היפנית, הגן מעוצב עם שביל לטיול העובר סביב, וצופה על המראות האסתטיים וההרמוניים של הצומח והדומם בו, וכן קיימות נקודות תצפית למבט כולל ושלם על יופיו. בעמוד הבא תוכלו לקרוא על הדרכים בהן ניתן לממש את אידאל היופי אצלכם בבית - ולבצע עיצוב גינה יפנית משלכם הלכה למעשה, ולהשיג מראה מסוגנן וטבעי כאחד בכל ימות השנה, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

רונית ליבלינג מביאה עמה השראה רבה משנות מגוריה ביפן, מהתרבות העשירה והייחודית שספגה שם, ומחוויית האסתטיקה והקווים הנקיים של גני הזן היפניים. ניתן להתרשם מהתרגום של השפעות אלו לעיצוב יפיפה, נקי ומדויק בתמונות הפרויקטים הרבים שביצעה, בארץ וביפן. כך לדוגמא, באחת הגינות שעיצבה בחדרה, העוסקת בתחושת הנגיעה במים, המשולבת באופן חכם עם חלוקי נחל אפורים וריצוף בגוון תואם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גינה יפנית: 3 יתרונות מדוע לבחור בסגנון עיצוב זה

הסגנון היפני ידוע בעולם כולו, כמופת לשילוב המפליא והמאוזן בין הוקרה לטבע כפי שהוא, לבין עיצוב מסוגנן ומוקפד, שמנכיח אווירה ייחודית, שלווה, אסתטית ומדיטטיבית. לעיצוב היפני יתרונות רבים:

 • רב עונתיות, תוך שימת לב למראה המשתנה של העלווה והפרחים במשך כל עונות השנה, כך שלגינה חזות יפנית, אך משתנה מעונה לעונה.
 • הרמוניה וזרימה, בין אם מדובר בעצים קטנים ומעוצבים, בסלעים שנבחרים בקפידה או בבריכות נוי יפיפיות, העיצוב בסגנון הזן היפני מבטיח שילוב בפרופורציות נכונות ומאוזנות, שמספק רוגע וניקיון אסתטי.
 • עוצמת הטבע בהישג ידך: היבט מרכזי בעיצוב היפני, המוקיר ומהלל את הטבע, הוא הנגשה של העוצמה שבסלע פראי ונדיר, הודות לשילוב המחושב של האלמנטים השונים, לרבות מפלי המים, בריכות הנוי, הספסלים, ריהוט הגינה המשובח ועוד – כיד הדמיון.

 טיפים להפוך את הגינה שלכם לגן יפני

 • שימו לב לתאורה בשעות הלילה ולכיוון קרני השמש ביום, והתאימו אליהם את מיקום האלמנטים הדוממים והצמחייה שתשתלו בגינה.
 • אלמנטים שונים של מים, כדוגמת בריכות נוי ומפלוני מים לצד שילוב של סלעים עתיקים וטיפוח אזוב שיצמח עליהם יכולים לתרום לאווירה המחוברת אל הטבע.
 • תנו את הדעת לכך שהגן שלכם יפעיל את כל החושים, ושלבו פרחים בעלי ניחוח נעים כמו מיני יסמין שונים, ואלמנטים המפיקים צלילים ערבים, כדוגמת פכפוך מים או צמחים המושכים אליהם ציפורי שיר.

שאלות ותשובות נפוצות

 • מחיר הקמת גינה בסגנון יפני
  עלות גינה בסגנון יפני גמישה, ומותאמת בתקציב העומד לרשות כל לקוח. אנו בסטודיו "רונית עיצוב גינות" מזמינים אתכם לתאם פגישת ייעוץ ראשונית, בה ניפגש עמכם בשטח כדי להקשיב לכם ולחלומות שלכם, ונדון בדרכים בהן ניתן להתאימם לתנאי השטח, ולתקציב המבוקש.
 • כיצד מושגת האווירה השלווה והמדיטטיבית בעיצוב הגן יפני?
  יצירת האווירה היא ייחודית ומותאמת לכל שטח וגינה, אך ניתן למנות כמה עקרונות שתורמים לכך: תיחום נקי של אזורי הגן השונים, תכנון נכון של הפרספקטיבה המתקבלת בכל נקודת צפייה לנוף, כך שתהיה הרמונית, ושילוב צלילי פכפוך המים המרגיעים.

ליצירת קשר