סוגי עצי נוי לגינה

עצי נוי הם המרכיב המהותי של כל גינה, בכוחם להרים גינה ולהפוך אותה למיוחדת, ובמקביל עצי הנוי יכולים להיות לא מוצלחים ובכך להאפיל על כל ההשקעה. לפני שבוחרים עצי נוי, יש מספר אלמנטים שיש להתייחס אליהם, וזאת על מנת לבחור את הסוג המתאים ביותר.

להמשך קריאהעל סוגי עצי נוי לגינה >>

תכנון תאורת גן בגינה פרטית

על תאורת גן יש לחשוב עוד משלבי בניית הבית כאשר סוגרים תשלום עם החשמלאי. כך ניתן לעשות הכנה, ובבוא היום יהיה קל למשוך חשמל לכל נקודה בה בוחרים. לתאורת גן יש משמעות גדולה על איכות התוצאה, כי תאורה היא מרכיב מהותי, חלק מהשלם של הגינה, ממש כמו ריהוט הגינה והצמחייה.

להמשך קריאהעל תכנון תאורת גן בגינה פרטית >>

המלצות וטיפים – מה ואיך לשתול בסתיו ובאביב

השאלה הגדולה של כל בעל גינה אשר מבקש להוריק את גינתו, היא מה לשתול, באיזו עונה, באיזה צד, בחוץ או בפנים ומה כלל אינו מתאים. אכן מדובר על משימה הדורשת ידע רב ומי שחשב ששתילה היא ספונטנית, מוטב שיחשוב שוב, או לפחות שיתייעץ עם מומחה לדבר.

להמשך קריאהעל המלצות וטיפים – מה ואיך לשתול בסתיו ובאביב >>

מידע על צמחי גינה ודוחי חרקים

עם בוא עונת הקיץ והטמפרטורות עולות, משתלטים על הגינה החרקים והמזיקים למיניהם. בעבר הדרך להתמודד עם חרקים ומזיקים הייתה באמצעות חומרים כימיים שפוגעים בסביבה, היום קיימות שיטות טבעיות וירוקות שעושות את אותה עבודה. הנה כמה דרכים פשוטות ואקולוגיות לטיפוח צמחי גינה והרחקת חרקים.

להמשך קריאהעל מידע על צמחי גינה ודוחי חרקים >>

סוגי אלרגיות נפוצות מעצים ופרח

תקופת האביב תמיד מביאה איתה ניחוחות של התחדשות והתרגשות, אך עבור אנשים מסוימים, התקופה הזאת יכולה להיות בלתי נסבלת. בעוד שבעונת הסתיו והחורף הגשמים כמעט ולא מאפשרים לצמחים אלרגניים להפיץ אבקות הגורמות לאלרגיות, האביב היא העונה המסמלת את שיא הפריחה של העצים והפרחים ולצערנו, גם את פריחת האלרגיות באוויר.

להמשך קריאהעל סוגי אלרגיות נפוצות מעצים ופרח >>