לקראת הקיץ – איך נשמור על הגינה שלנו

ישראל היא אחת המדינות החמות בעולם המערבי, זאת יודע היטב כל מי שנחשף לקרני השמש היוקדות במהלך חודשי הקיץ, הארוכים אצלנו במיוחד. לעובדה זו השפעות מרחיקות לכת על הגינה, הן מבחינת חוויית השהייה בה והן בכל הנוגע להשפעות על האלמנטים השונים המשולבים במרחב החיצוני, כמו מרבדי הדשא, הצמחייה ופריטי הריהוט השונים. איך להפוך את הגינה, שהיא חיק הטבע הקרוב ביותר לבית, למקום שמספק לשוהים בו, לצמחייה ולפריטי הריהוט הגנה מקרינת השמש הלוהטת גם בעיצומו של הקיץ? – כל הטיפים החשובים במאמר שלפניכם.

 הנזקים שעלולים להיגרם לגינה במהלך הקיץ הישראלי

dry-grass

אין מראה עגום יותר מאשר דשא מצהיב ומתייבש, צמחים קמלים ורהיטים דהויים – וזה בדיוק מה שעלול לקרות לגינה שלכם בקיץ הישראלי הלוהט, אם לא תדאגו מבעוד מועד לפתרונות הצללה איכותיים ואפקטיביים. גם אם אתם מקפידים על השקיה יום-יומית ואף ממוחשבת, בשעות שיא הקרינה טיפות המים עלולות לשרוף את הצמחים ואת מרבדי הדשא, אשר זקוקים בהחלט להצללה. לא פחות חשובה היא ההגנה על פריטי ריהוט הגינה שלכם, שצבעם עלול לדהות ולהתקלף אם יהיה חשוף באופן קבוע לקרני השמש היוקדות. מובן, שגם לכם עצמכם יהיה נעים ונוח הרבה יותר ליהנות מהשהייה בגינה, ותמצאו את עצמכם מבלים בה לעתים קרובות יותר בחודשי הקיץ, במידה והיא מוצלת באופן נוח ומספק. קראו אודות השיטות השונות להגנה מפני השמש, שיספקו לכם הצללה נוחה ויעילה, שתנעים את שהותכם ותגן על פינת החמד שלכם בטבע הביתי.

הצלו על פריטי ריהוט הגינה שלכם

שולחן האוכל, מערכת הישיבה, מטבח החוץ שלכם ופריטים משלימים כמו מיטות שיזוף ונדנדות, מהווים ציוד יקר ערך, שוודאי הייתם רוצים לראותו מחזיק מעמד לאורך שנים רבות ולא דוהה ומתבלה במהרה. לכן, חשוב לספק גם לרהיטים הללו צל מתאים, בעיקר בחודשי הקיץ החמים. זאת ועוד: הרי במקום בו נמצאים פריטי הריהוט שלכם בגינה, גם אתם מתכוונים, מן הסם, לשהות ולבלות. הצללה נכונה חיונית לחוויית שהייה נעימה ונינוחה בגינה שלכם – תתפלאו עד כמה תעלה תדירות הבילוי שלכם בחצר כשתדאגו לצל מספק! ניתן להצל על האזורים בהם ממוקמים פריטי הריהוט השונים באמצעות סוככים שונים. המגוון רחב, וכולל, בין היתר, סוככי מסילות או זרועות חשמליים ויוקרתיים, המאפשרים לשלוט בקלות על רמת ההצללה בשעות שונות ביממה ובכל עונה בשנה ולצדם  סוככים קבועים וחזקים שיגנו עליכם גם מגשם ורוחות. ומידה וריהוט החוץ שלכם מוגבל לאזור מצומצם יחסית, כפי שקורה במרפסת שמש או פטיו קטן, תוכלו לבחור גם בסוכך מרקיזה, רגיל או חשמלי, שמעניק מראה רומנטי וייחודי, וצל נוח ואפקטיבי.

פתרונות הצללה לצמחייה בגינה ובפטיו

10-b

אחת הדרכים האולטימטיביות להגן על צמחיית הגינה או הפטיו וליצור, באותה ההזדמנות, מרחב נוח ונעים לשהייה, היא בנייתה של פרגולה. פרגולות, מהוות אלמנט עיצובי שמוסיף יופי וסטייל לכל גינה, ומשתלב נפלא באווירה הטבעית והכפרית. ניתן לבנות פרגולות בהתאמה אישית ממגוון חומרי גלם איכותיים, כמו עץ, אלומיניום או ברזל. והמומחים שלנו בחברת ח. קובי ישמחו לבצע עבורכם את הפרויקט בהתאמה אישית, מתוך הישענות על המיומנויות המקצועיות והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. אפשרויות העיצוב של הפרגולה הן רבות ומגוונות, וכוללות בין היתר, סרגלי עץ, פרזול מיוחד בברזל, שילוב של אבנים טבעיות, פרגולות תלויות ועוד, כך שאתם יכולים לתת דרור לדמיון שלכם וליצור את הפתרון האולטימטיבי עבורכם. אפשרות אטרקטיבית נוספת היא פרגולה חשמלית, המאפשרת פתיחה בזמנים בהם השמש יוקדת וסגירה בשעות החשיכה או בימות החורף, לשימוש נוח וגמיש בהצללה. ראוי לציין שהחל מאוגוסט 2014, התקנתה של פרגולה איננה מחייבת בהיתרי בנייה, אלא רק ביידוע הרשויות בתום ההקמה. את הפרגולות ניתן לחפות באמצעות צמחייה מטפסת, שתייצר עם הזמן צל טבעי ומשובב נפש. אך אם אין ברצונכם להמתין זמן רב ואתם מעוניינים בפתרון הצללה מידי, תוכלו לחפות את הפרגולה בסוכך מסילות חשמלי או רגיל, בעל מסגרת קבועה, שניתן לפתוח או לסגור בהתאם לשעות היממה ולעונות השנה, על מנת לשלוט במידת הקרינה של השמש.

פתרונות הצללה למרבדי הדשא

מרבדי דשא הם דרך פופולארית במיוחד לחפות את האדמה בשטחים נרחבים בגינה, וזקוקים בהחלט להצללה נכונה על מנת למנוע את התייבשותם והצהבתם בקיץ. אחד הפתרונות האופנתיים והעמידים ביותר, שמתאימים למשטחים גדולים יחסית, הוא יריעות הצללה ומפרשי צל. ייחודם של מפרשי הצל טמון בצורותיהם הקלות לעיצוב, ומקנות לכם שליטה בשטח ההצללה ובכמות האור, מה שמאפשר להגיע לתוצאה הרצויה באופן מאוזן ואולטימטיבי. ראוי לציין, שמפרשי הצל עמידים גם בפני גשם, ואין צורך לפרקם בימות החורף. יריעות הצללה יכולות אף הן לספק לכם צל מידי באזורים הרצויים. לעומת מפרשי הצל, מהוות יריעות הצל פתרון ניד, קל, זול ופשוט יותר, וניתן לפרקן בתום עונת הקיץ.  אצל "אלי סוככים" תוכלו להשיג מפרשי צל משולשים ומרובעים, ויריעות במגוון רחב של צורות, בהתאמה מושלמת ובהזמנה אישית על פי הצרכים האינדיווידואליים שלכם.  הגיוון לא מסתכם בצורת היריעה או מפרש הצל בלבד, אלא נוגע גם לצבעיהם. דגמי יריעות ומפרשי הצל מגיעים בקשת רחבה של גוונים, כמו תכלת, כחול, כתום, לבן, ירוק, בז' ואדום, כך שיהיה לכם קל לבחור בדגם שקולע לטעמכם האישי.

לסיכום, אין ספק שפתרונות הצללה נוחים, איכותיים ואסתטיים, מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב נכון של הגינה, שמבטיח את עמידות הצמחייה, פריטי הריהוט השונים ומרבדי הדשא. הצללה נוחה גם משחקת תפקיד חשוב בהנעמת שהותכם בגינה, ויכולה לעשות את ההבדל בין חצר שנותרת מיותמת בחודשי הקיץ הלוהטים לבין חגיגה של בילוי משותף של כל בני הבית ואורחיהם בחיק הטבע הביתי לעתים קרובות. לפיכך, מומלץ להקדים ולהצטייד בפתרונות הצללה מתאימים, שיקלעו לצרכים האישיים ולטעמכם האינדיווידואלי, כבר בתחילת האביב, ולהגיע לקיץ עם גינה שנעים לשהות בה.

המאמר הנכתב בשיתוף פעולה עם חברת "אלי סוככים" המרכיבים סוככים ללקוחות פרטיים ועסקיים על פי צורכי הלקוח – לאתר אלי סוככים

ליצירת קשר