רונית ליבלינג, הנדסאית אדריכלות נוף, מתמחה בפיתוח ושיקום גינות גדולות כקטנות, ומאחוריה ניסיון רב ושפע פרויקטים מוצלחים. בין אם מדובר בגן שהוזנח זמן רב, או בשטח בור שטרם פותח, ניתן ליצור בו חלקת גן עדן משלכם, תחת מגע הפלא של רונית. שילוב נכון בין הצמחייה, לריצוף וחיפויי קרקע שונים והוספת אלמנטים של מים כמו פלגי מים ובריכות נוי, יכול להפוך כל חצר לפינת חמד קסומה. כל זאת וסודות נוספים לשיקום ופיתוח מסוגננים של גינות במאמר הבא.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיקום גינות: שאלות ותשובות נפוצות

כיצד הופכים שטח בור או גן שהוזנח וניזוק לגינת נוי?

הפיכת שטח בור לגינה או שיקום גן שניזוק דורשים טיפול יסודי הכולל עקירת צמחיה קיימת מן היסוד. יש לטפל טיפול יסודי בקרקע ועוד, להתקין תשתיות מתאימות ולשתול צמחים בהתאם לתנאי השטח. חשוב לפנות לבעל מקצוע המומחה בתחום ולא לעשות זאת בעצמכם.

מה סדר הפעולות הצפוי לנו על מנת לשקם גינה?

חשוב להתחיל את השיקום או הטיפול מן היסוד ולא לדלג מהר מדי לשלב העיצוב. ראשית, יש לנקות את השטח מצמחיה קיימת ולכרות נוף עליון ותחתון שלה, כולל טיפול בעצים בעלי שורשים שמתחדשים ומתפשטים במהרה. את הצמחיה ניתן גם להעתיק למקום אחר. לאחר מכן יש לטפל בקרקע: הדברת מזיקי קרקע, תיחוח האדמה, טיוב ודישון שלה, הוספת קרקע או הסרת עודפים במידת הצורך. יש גם ליישר אותה וליצור תעלות ניקוז החוצה. לאחר שהקרקע מוכנה זה הזמן להתקין מסלעות אם רוצים או ליצוק בטון באזורים מסוימים. לאחר מכן יש לחפות את הקרקע בכל חיפוי שהוא: דשא סינטטי, חלוקים, אבן מדרך ועוד. חשוב לחפות גם ביריעת חיפוי למניעת צמיחת עשבים בין אבני החיפוי. כעת יש לתכנן וליצור תעלות ושלוחות השקיה ולתכנן את התאורה. לאחר מכן הגינה מוכנה לשתילה שדורשת שילוב בין תנאי השטח ורצונו של בעל הגינה ולבסוף אבזור באלמנטים עיצוביים שונים.

אחרונים מהמגזין

ליצירת קשר